Markole meeldib arboristitöö, sest see pakub palju põnevaid väljakutseid, millest mõni võib alguses päris lahendamatuna tunduda. Markole selliste ülesannete lahendamine meeldib, sest nii areneb inimene kõige paremini. Tema meelest pole olemas olukordi, millest pole väljapääsu. Ja nii ongi!

    Kõige rohkem meeldib Markole arboristitöö juures aga see, et sellel on silmaga nähtav tulemus – kui mõnest hooldamata puude kogumist saab kaunis park, teeb see kohe meele rõõmsaks.

    Marko oli arboristitööle silma peale pannud juba ammu, aga tal polnud võimalik end sel alal proovile panna. Kui ta nägi aga OK Aceri kuulutust, kus otsiti inimest, kes tahab arboristiks saada, läksid tal silmad särama. Proovipäevad tulid hästi välja ja nüüd näebki Marko oma tulevikku puid hooldades.

    Arboristid on tema arvates inimesed, kes lepitavad omavahel inimesi ja puid. Alati ei ole kirvest vaja, piisab hooldusest – puu saab edasi elada ja miski ei ohusta enam inimest ega tema vara.

    Oma vaimu hoiab Marko korras kalapüügi ja djembemänguga, paneb kokku puslesid ja joonistab. Kui see oleks võimalik, ostaks Marko endale vanaaegse plaadimängija ning palju vanu plaate, mida poes enam ei müüda, ja kuulaks neid siis mõnusasti kamina ees istudes.