Arboristid peavad sünnipäeva! OK Acer OÜ sai nelja-aastaseks!

2019. aasta lõpus sai meie ettevõte nelja-aastaseks. On aeg korraks puu otsast alla tulla, kooki süüa ja neljale töökale aastale tagasi vaadata.

Kiire kohaltvõtt

Meie ettevõtte asutasid 2015. aastal kaks meest – Arne ja Oliver, kes olid varem arboristikavaldkonnas palgatööd teinud, kuid soovisid nüüdsest n-ö oma asja ajada. Kohe võeti tööle ka Priit, kellega mehed olid varem koos töötanud ning kelle töösse suhtumine neile sobis.

Meeste käsutuses oli alguses vaid üks väike sõiduauto, järelhaagis, paar saagi ja säästude eest ostetud ronimisvarustus. Lisaks muidugi rohkelt julget pealehakkamist ja entusiasmi. Pärast mõnda aega väga piiratud vahenditega tegutsemist usaldati värsketele ettevõtjatele üks suurem töö, tänu millele õnnestus osta väikeveok.

Kui alguses uskusid mehed, et firma areneb tasapisi, siis üsna varsti oli tööd nii palju, et oma jõududest jäi väheks. Abimeeste otsimine ei läinud aga lihtsalt. Paljud töösoovijad hindasid oma võimeid üle, kaasa arvatud oskust õigeks ajaks tööle ilmuda ja valmisolekut välitingimustes tööd teha. Õnneks leiti varsti Tauno, kellel tööle jõudmise ja väljas töötamisega probleeme polnud.

Alguses oli kutsetunnistusega arborist ainult Arne, aga tänaseks on samas staatuses ka Oliver ja Tauno ning lisaks neile on Pärnumaa Kutsehariduskeskuses arboristiametit omandamas meeskonnaga hiljuti liitunud Marko. Arnel on nüüdseks ette näidata ka puittaimede hindaja kutsetunnistus, mis on lubanud meil pakutavate teenuste ringi veelgi laiendada.

Juurde tuleb nii tööd, masinaid kui inimesi

Info OK Aceri tubli meeskonna kohta levis ja tööd tuli aina rohkem. Taaskord pidime suurendama nii meeskonda kui masinaparki. Noorel ettevõttel oli aga liisingu saamisega raskusi ning seetõttu tuli meil rohkem pingutada ja säästa, sest pidime varustuse ja masinad kohe välja ostma.

Peagi osalesime esimesel suuremal hankel. Kokku oleme nelja aasta jooksul osa võtnud 36 riigihankest ja võitnud ning edukalt läbi viinud neist 14. Arvestades, kui palju on meil konkureerivaid ettevõtteid, võime selle tulemusega rahule jääda.

2017. aastal saime Leader meetme abil toetust ning soetasime selle eest kännufreesi, järelveetava tõstuki ning hakkuri. Uued masinad kiirendasid ja hõlbustasid meie tööd, sest enam polnud vaja iga puu otsa ronida ja kõiki oksi käru peale ja pärast jälle maha laadida – need läksid otse hakkurisse.

Lisaks masinapargile on tänaseks oluliselt suurenenud ka meie meeskond, mis koosneb nüüdseks seitsmest inimesest.

Arboristide oma e-pood

Kogu oma tegutsemise aja olime kokku puutunud ühe probleemiga – Eesti turult oli keeruline saada teatud töövahendeid, näiteks puusidumissüsteeme. Otsustasime selle vea parandada ja asutasime e-poe, kust leiab palju arboristidele vajalikku: ronimisrakmed ja –köied, mehhaanilised tõusuhaaratsid, saekaitsepüksid, karabiinid jne. Pood tegutseb aadressil www.arbogear.com Oled oodatud seda külastama!

Vaatame lootusrikkalt tulevikku

Kui vaatame oma neljale tegutsemisaastale tagasi, võime tehtuga rahule jääda. Käibekasvud, mis ulatuvad igal aastal kümnetesse protsentidesse, lubavad uskuda, et oleme suutnud oma kliente aidata; paljudel juhtudel on nad uute murede korral uuesti meie poole pöördunud.

Oleme looduse poolt ja otsime tasakaalu inimeste ja linnapuude vahel. Kui see on võimalik, püüame alati puu kasvama jätta. Selle mahavõtmisega saab hakkama igaüks, aga päästmisega vähesed.

Naudime oma tööd väga ja ootame põnevusega, mis järgmisel neljal aastal meile pakkuda on!

Kui sinulgi vajab lahendamist mõni puudega seotud probleem, näiteks:

ja sa vajad meie abi, võta julgesti ühendust siit: https://okacer.ee/et/kontakt