Arnele see puudevärk ikka kohe väga meeldib. Mida rohkem uurid ja teada saad, seda põnevamaks läheb. Arboristikat ning puittaimede hindamist õppis Arne Luua metsanduskoolis ja täna annab ta oma teadmisi edasi Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilastele.

Arne osaleb tihti ka Eesti Arboristide Ühingu suvepäevade, üleriigiliste ronimisvõistluste ja muudegi ettevõtmiste korraldamises.

Aeg, mis kõigest sellest üle jääb, läheb Arnel tegutsemisele oma majas Pärnumaal, kuhu nad perega mõnda aega tagasi päriseks kolisid. Seal on Arnel on käsil sauna ehitamine, kus ta kavatseb leiliruumi voodri ja lavalauad algusest lõpuni ise valmis teha. Just – alates puude langetamisest, laudade saagimise ja sobivasse mõõtu töötlemiseni välja.

Arnele meeldib turundus- ja äriraamatuid lugeda, aga koduses raamaturiiulis on ikka kõige rohkem neid puuderaamatuid. Kuidas siis muidu. Kõiki neid teadmisi läheb ettevõtte käigushoidmiseks ja kasvatamiseks väga vaja.

Kui te küsite Arne käest, mis asi on igavus, siis tema seda vastust küll ei tea. Elu läheb iga päevaga aina põnevamaks. Uusi ideid ja ettevõtmisi on lihtsalt nii palju, et kõiki ei jõua äragi teha. Aga kui mõte tuleb, siis hakkab Arne kohe tegutsema, ei jää pikalt heietama.

Arnel on kaks poega ja tütar.