Arboristi varustus

Professionaalne arboristi varustus

Sertifitseeritud arboristi varustus on iga tegutseva puuronija kõige olulisemad töövahendid. Ehituspoest ostetud karabiinid ja muu inventar ei ole piisavalt ohutu, kuna on mõeldud muude tööde jaoks ega pruugi arboristitööle vastu pidada. Enne kõike muud on ohutus on meie töös aga kõige olulisem. Kui sa ronid kümne meetri kõrgusel puu võras ja mõni varustuse detail järgi annab, siis võid alla kukkuda. Paremal juhul saad kergemaid vigastusi või põrutusi, aga raskemal juhul võib selline kukkumine lõppeda surmaga.

Olles ise professionaalsed arboristid, puutusime varem pidevalt kokku murega, et oma varustuse tellimine oli keeruline ja selle kätte saamine võttis palju aega. Eestis polnud enne lihtsalt head kohta, kust seda tellida.

Sellepärast saigi 2017. aasta teises pooles loodud arboristi varustuse e-pood, et vajalikud asjad oleksid siitsamast Eestist võtta ja neid oleks mugav osta.

Kaugemal ja lähemal välisriikides on samuti mitmeid e-poode, kuid Arbogear eesmärk on esmatarbevahendid vajadusel kiirabi korras ühe-kahe päeva jooksul kätte toimetada. Info tellimise kohta nähtav arbogear.com lehel.

Samuti on kohalikus e-poes mugav kaup välja vahetada, kui mõni suurus ei sobi või kui sai kogemata vale ese soetatud.

Seejuures pakume Balti riikidesse ning Soome tasuta transporti, mida muudest Euroopa arboristi varustuse e-poodidest ei saa.

ronimisköis drenaline teufelbergerilt

Ronimisvahendid

E-poes on saadaval enne kõike varustuse kategooriad, mis arborist oma töös vajab.

Pakume näiteks järgmisi ronimisvahendeid: ronimisköied; töököied; arboristi rakmed; karabiinid; varustuse kotid; ronimisrauad ehk “kassid” jne.

Langetuskomplektid (riggimine)

Arboristi varustus peaks kindlasti sisaldama ka kõiki raieks vajalikke komponente. Sektsioonis langetamine on selleks kõik vajalikud vahendid olemas. Eesti keeles pole veel ametlikku sõna vastele rigging, seetõttu räägivad kõik eesti arboristid omavahel riggimisest. Maakeeli võiks see olla ka kontrollitud langetamine, milleks läheb vaja järgmisi vahendeid: langetusköied; köiepidurid; slingid; rullikud; teraskarabiinid.

Komplektne arboristi varustus sisaldab ka head valikut lõikureid

Ja muidugi ei saa üle ega ümber headest käsisaagidest ning teleskoopsaagidest. Nende valik on üsna mitmekesine, neist üheks vastupidavaimaks peetakse Silky saage. Info saagidest leiad lõikevahendite sektsioonist.

Mõnevõrra väiksema saemudeliga on väljas Ergo, mida mitmed arboristid ja ka õunapuude lõikajad hindavad ja kasutavad.

Puusidumisvahendid ehk tugisüsteemid

Lisaks ronimis- ja langetamisvahenditele on vaja tähelepanu pöörata puittaimede seisukindluse parandamise vahenditele. Puu hooldus spetsialisti käest küsitaks tihti enne nõu, kas puud on ohtlikud või mitte. Ja kui on, siis kuidas seda ohtu minimeerida.

Esmalt tuleks alati proovida puud ohutumaks muuta võra vähendamise ja pikemate okste lühendamise abil sobivalt harunemiskohalt. Kui selle abil probleem ei lahene, siis teine võimalus on kasutada spetsiaalseid puusidumissüsteeme.

Arbogear.com pakub selleks Boa kaubamärgi puusidumissüsteeme. Nende kasutamise eeliseks on paigaldamise lihtsus (spetsiaalseid tööriistu pole vaja), pikk kasutusiga ning nende puhul on lihtne kindlaks teha, millal need paigaldatud on. Boa puusidumissüsteeme saab soetada siit.

    *

    *